АЛІНА ЛОБАНОВА
Народилась у 1989 році, в Ужгороді там і проживає.
У 2010 році закінчила Коледж Мистецтв ім. А.Ерделі в м. Ужгород, за вахом коваль- ювелір.
Спеціаліст в галузі передачі візуальних ідей за допомогою різних медіа. Працює в змішаних техніках живопису, скульптурної пластики та діджитал колажу.

МЕТАМОРФОЗА ОСОБИСТОСТІ
%2C%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2C%20%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B8.jpg)
“Метаморфоза особистості”
Інсталяція
Калька, нитки, керамічна пластика 7 шт, акрилова туш, лак, цвяхи.
166х123 см
2024
Чи задумовувалось суспільство про зміни в психологічному та фізичному стані жінки в момент переходу в роль материнства.
Незворотній процес зміни з ідентичності дівоцтва в ідентичність жінки/ матері. Фізичні зміни, що відбуваються з тілом, відображаються на панно через фрагменти жіночого тіла, як символ перекроювання і в прямому значенні зшивання і
формування нової сутності. Духовні зміни підкреслюються символізмом плащаниці, що вказує на метафоричну смерть старої ідентичності та народження нової. Цей процес схожий до біблійного поняття смерті і воскресіння Христа.
Суспільство зміщує фокус уваги на дитину. Тим самим нівелюючи і ніби не помічаючи сам не легкий перехід в якому особистість зазнає не лише фізичні, але й психологічні трансформації. Тіло жінки стає більш чутливим до потреб дитини, загострюються реакції тіла на сигнали малюка. Це переродження супроводжується відчуттям нової відповідальності та глибоких змін у внутрішньому світі жінки.
БІОГРАФІЯ
Народилася і живе в Ужгороді, Україна. З 2006 по 2010 рік навчалася в Коледжі мистецтв ім. А. Ерделі. Розпочала художню кар'єру з дитячої ілюстрації. З 2018 по 2019 рік видала дві книжки дитячих малюнків. У 2019 році брала участь у 27-му Бієнале ілюстрації у Словаччині. З 2019 року працює вчителькою образотворчого мистецтва в позашкільному закладі. До сьогодні продовжує художню практику. З 2022 року бере активну участь у виставках. У своїй практиці працює переважно в техніці акварелі з нашаруванням на полотні. Через жіночі образи передає психоемоційні стани. Техніка нашарування дає можливість передати візуальну складову поняття переживання. Подібно до того, як фарба наноситься шар за шаром. Так само кожна подія, дія, переживання накладається на людину шар за шаром.